2 Ağustos 2015 Pazar

Didim Tavşan Burnu Kamp Alanı


Didim Yalıköy' de bulunan Tavşan Burnu Kamp Alanı(Tavşan Burnu Milli Parkı) fiyat ve bulunduğu yer bakımından oldukça iyi wc, duş, elektrik, marketi var. Kampçılar tarafından sevilen hafta sonları neredeyse full hafta içi daha sakin. Kampçılar komşu tadında sıcak bir ortam var. Kendi çadırınızı getirip kurabildiğiniz gibi kamp alanı çadırlarınıda kiralıyabiliyorsunuz(önceden arayıp sormanız iyi olur çoğu dolu oluyor). Buzdolabı vb. şeyleride yine kiralıyabiliyosunuz. Ayrıca karavanlarda kamp yapabiliyo.

(Telefon ve ulaşım bilgileri makalenin altında)


Mekan ve yer olarak denize sıfır, ağaçlar altında gayet hoş bir yer, Didim Merkeze 6.5 km uzaklıkta yani gayet yakın istediğiniz zaman merkezi gezebilirsiniz.Fiyat gayet makul kendi çadırınızı kurmak için 25TL ödüyorsunuz, eğer arabanız varsa bir seferliğine 11 TL(yani ilk gün için 36TL) ödüyosunuz. Çadır kira fiyatını bilmiyorum makale sonundaki numaradan arayıp öğrenebilirsiniz.

Genel olarak şikayet sahilinde deniz anaları olması yönünde fakat denizi yinede iyi; eğer arabanız varsa 6.5 km uzaklıktaki (max 10 dk sürüyo) didim merkez sahiline(cidden mükemmel) girebilirsiniz.


Lavabolara gelecek olursak lavabolar sürekli temizlenmesine rağmen halk tarafından çok çabuk kirletiliyor; duşlar ise soğuk su.

Alışveriş için kamp içinde küçük market var temel ihtiyaçlarınızı buradan karşılayabilirsiniz ayrıca Bim, Şok, Migros gibi marketlerde yakın.


Tarihi yerler: Apollon Tapınağı ve Milet(Miletos) Ören Yeri gibi yerler çok yakın gezmenizi tavsiye ederiz.

Milet(Miletos) Ören Yeri
Apollon TapınağıGenel Yorum: Fiyat/performans açısından oldukça iyi. Didimde doğayla içiçe tatil yapma, denize girme, tarihi yerleri gezmek isteyenlere tavsiye edilir.

Ulaşım - Telefon: Tavşan Burnu Milli Parkı, Didim Güllübahçe Yolu 09270 Yalıköy/Didim/Aydın
0(256) 825 52 55 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder